Rungtynės namuose 2019-10-29 18:15
Rungtynės išvykoje 2019-11-03 17:00
Rungtynės namuose 2019-11-09 16:45
Rungtynės namuose 2019-11-16 17:00

„Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio starte – paskutinėmis sekundėmis patirta „Juventus“ nesėkmė

2019.05.15

Pirmose Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtfinalio serijos rungtynėse Utenos „Juventus“ išvykoje tik paskutinėmis sekundėmis 91:93 (24:22, 27:24, 18:19, 22:28) nusileido Vilniaus „Ryto“ krepšininkams.

Pirmuosius taškus pelnė netaiklų komandos draugo metimą pataisęs „Ryto“ puolėjas Arnas Butkevičius, tačiau jau kitoje atakoje uteniškiai į tai atsakė Arvydo Šikšniaus tritaškiu ir persvėrė rezultatą, o netrukus dvitaškį pridėjęs Martinas Gebenas padidino „Juventus“ pranašumą iki trijų taškų (2:5). Viso kėlinio metu vyko atkakli kova taškas į tašką – likus mažiau nei minutei iki ketvirčio pabaigos rezultatas buvo lygus, bet per likusį laiką baudų metimus realizavęs Kenny Gainesas išvedė Utenos ekipą į priekį (22:24).

Antrojo kėlinio pradžioje taškus iš po krepšio pelnęs M.Gebenas padidino skirtumą tarp komandų iki keturių taškų (22:26). Neilgai trukus du Roko Stipčevičiaus tolimi šūviai visiškai panaikino vilniečių deficitą, tačiau po tritaškį pataikę Marius Runkauskas ir K.Gainesas „Juventus“ komandos pranašumą padidino iki šešių taškų (30:36). Per likusį pirmosios rungtynių dalies laiką uteniškiams pavyko atsilaikyti ir į ilgąją pertrauką išsinešė penkių taškų atsargą (46:51).

Po pasitarimo rūbinėje sugrįžę uteniškiai pratęsė sėkmingą atkarpą – Karolio Guščiko dėjimas „Juventus“ pranašumą padidino iki septynių taškų, bet jau netrukus puolime atsigavę šeimininkai spurto 9:0 dėka įgavo keturių taškų pranašumą (59:55). Kovingai nusiteikę svečiai pelnė šešis taškus be atsako ir po Tomo Dimšos tritaškio persvėrė rezultatą (61:63).

Lemiamo ketvirčio pradžioje krepšį dėjimu sudrebinęs Martynas Echodas sumažino „Ryto“ deficitą iki dviejų taškų, tačiau dviem tritaškiais metimais atsakę svečiai situaciją stabilizavo ir įgijo aštuonių taškų persvarą (67:75). Įpusėjus kėliniui „Juventus“ dar turėjo keturių taškų atsargą, bet tolimą metimą realizavęs A.Butkevičius skirtumą tarp komandų sumažino iki minimumo (81:82). Iki rungtynių pabaigos likus keturiolikai sekundžių vilniečiai turėjo dviejų taškų persvarą, o per likusį laiką taškų nepelnę svečiai patyrė nesėkmę (93:91).

„Juventus“ komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo 20 taškų pelnęs Martinas Gebenas (12 atk. kam., 2 rez. perd., 24 naud.), 19 taškų pridėjo Tomas Dimša (4/5 dvit., 5/5 baud.), 11 – Aleksandras Zacharovas (2/3 trit.), po 9 – Kenny Gainesas ir Arvydas Šikšnius, 8 – Dovis Bičkauskis (10 rez. perd.), 7 – Marius Runkauskas (2 per. kam.).

„Ryto“ gretose išsiskyrė Arnas Butkevičius (8/9 dvit., 7/8 baud., 26 tšk., 36 naud.).