Rungtynės išvykoje 2020-01-05 16:30
Rungtynės namuose 2020-01-11 17:00

Ketvirtajame kėlinyje subyrėjęs „Juventus“ nusileido „Rytui“

2019.04.14

Utenos „Juventus“ klubas „Betsafe-LKL“ čempionate buvo arti netikėtos pergalės, tačiau subyrėjo svarbiausiomis minutėmis ir patyrė nesėkmę. Žydrūno Urbono auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 87:92 (22:24, 22:14, 26:20, 17:34) nusileido dviženklį deficitą panaikinusiems Vilniaus „Ryto“ krepšininkams.

Ginčo kamuolį laimėjo „Ryto“ krepšininkai, tačiau sėkmingai apsigynę uteniškiai skuodė į puolimą, kuriame varžovo pražangą suradęs Martinas Gebenas realizavęs baudų metimus išvedė šeimininkus į priekį, o kitoje atakoje tritaškį pataikęs Marius Runkauskas padidino jų pranašumą (5:0). Netrukus taškų sąskaitą atsidarė ir varžovai – taškus iš po krepšio su pražanga pelnė Arciomas Parakhouskis (5:3). M.Runkauskas įsmeigęs dar vieną tolimą padidino „Juventus“ atotrūkį nuo vilniečių, bet sėkmingiau antrąją ketvirčio pusę sužaidusi „Ryto“ ekipa po dviejų Eimanto Bendžiaus tritaškių persvėrė rezultatą (15:20).

Antrojo kėlinio pradžioje keturis taškus paeiliui pelnęs Kenny Gainesas ne tik panaikino šeimininkų deficitą, tačiau jį pavertė dviejų taškų persvara (26:24). Toliau užtikrintai gynyboje varžovus kontroliavę „Juventus“ krepšininkai neleido jiems pelnyti taškų, o savo ruožtu šeimininkai savo spurtą pratęsę iki 10:0 įgijo aštuonių taškų pranašumą (32:24). Ilgą vilniečių tylą puolime nutraukė taiklūs E.Bendžiaus baudų metimai, netrukus dvitaškį pridėjęs Arnas Butkevičius dar labiau sumažino svečių deficitą (32:28). Įpusėjus ketvirčiui Derickas Needhamas pataikė tritaškį ir išlygino rungtynių rezultatą, bet kitoje atakoje tuo pačiu „Juventus“ gretose atsakė Dovis Bičkauskis, o sėkmingai pirmąją rungtynių pusę užbaigę šeimininkai prieš trečiąjį kėlinį įgijo šešių taškų pranašumą (44:38).

Po pasitarimo rūbinėje sugrįžę šeimininkai ketvirtį pradėjo dar galingiau. „Ryto“ komandos atsilikimą sumažino dvitaškį pataikęs A.Butkevičius, tačiau paskui sekė uteniškių atkarpa 9:0 leidusi susikrauti dviženklę persvarą (53:40). Svečių badą puolime nutraukė laisvas po krepšiu likęs A.Parakhouskis, visgi netrukus grėsmę likvidavo tritaškį pataikęs Gytis Radzevičius (56:42). Per likusį laiką situaciją kontroliavusi „Juventus“ ekipa išsaugojo turėtų dviženklį pranašumą (70:58).

Lemiamo ketvirčio pradžioje dvitaškį pataikė „Juventus“ kapitonas Arvydas Šikšnius, tačiau kitoje atakoje tuo pačiu tik su pražanga atsakęs A.Parakahouskis sumažino skirtumą tarp komandų iki vienaženklio (72:63). Visgi neilgai trukus keturis taškus iš eilės pelniusi Utenos ekipa situaciją stabilizavo (76:63). Įpusėjus kėliniui uteniškių reikalus apsunkino „Ryto“ trys tritaškiai, po jų uteniškių pranašumas sumenko iki penkių taškų (82:77).

Iki rungtynių pabaigos likus dviems minutėms A.Parakahouskis taškais iš po krepšio sumažino vilniečių atsilikimą iki minimalaus, bet kitoje atakoje tritaškiu atsakęs M.Runkauskas sugrąžino keturių taškų pranašumą „Juventus“ ekipai (85:81). Visgi netrukus situacija aikštelėje pasikeitė – tritaškį realizavęs D.Needhamas išvedė svečius į priekį (85:88). Beveik visą rungtynių laiką pirmavę ir paskutinėmis akimirkomis gynyboje subyrėję uteniškiai galiausiai turėjo pripažinti „Ryto“ pranašumą (87:92).

„Juventus“ gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 14 taškų pelnęs Marius Runkauskas, po 13 taškų pridėjo Martinas Gebenas (7 atk. kam., 3 rez. perd.) ir Arvydas Šikšnius (2 atk. kam.), 12 – Kenny Gainesas (2 atk. kam., 2 rez. perd.), 11 – Karolis Guščikas (4 atk. kam.), po 7 – Dovis Bičkauskis (10 rez. perd., 3 atk. kam.) ir Gytis Radzevičius (2 rez. perd.).

„Ryto“ komandoje išsiskyrė Artsiomas Parakhouskis (22 tšk., 8 atk. kam., 7 išpr. praž.).