Rungtynės namuose 2019-11-09 16:45
Rungtynės namuose 2019-11-16 17:00

„Juventus“ į pergalę atvedė M.Gebeno dvitaškis

2019.03.10

„Betsafe-LKL“ čempionate Utenos „Juventus“ (10/14) klubas iškovojo antrąją pergalę paeiliui. Žydrūno Urbono auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje paskutinėmis akimirkomis 90:86 (22:21, 21:18, 22:21, 25:26) palaužė Kėdainių „Nevėžį (4/20) ir pasiekė revanšą už antrajame rungtynių rate patirtą nesėkmę.

Rungtynių tašku sąskaitą taškais iš po krepšio atidarė Regimantas Miniotas, kitoje atakoje „Juventus“ pirmuosius taškus realizuodamas baudos metimą pelnė Vaidas Čepukaitis (1:2). Netrukus dar vieną varžovo pražangą išprovokavęs Dovis Bičkauskis pataikė abu baudų metimus ir išvedė„Juventus“ į priekį, o tritaškį pridėjęs Gytis Radzevičius padidino šeimininkų pranašumą iki keturių taškų (6:2). Tačiau „Nevėžis“ nesustojo, panaikinęs deficitą, po Zaido Hearsto dvitaškio su pražanga susigrąžino dviejų taškų persvarą (13:14). Iki kėlinio pabaigos uteniškiams teko vytis savo varžovus, kol galiausiai Aleksandro Zacharovo taškai iš po krepšio sugrąžino minimalią persvarą (22:21).

Sėkmingai pirmąjį ketvirtį užbaigę „Juventus“ krepšininkai antrąjį pradėjo dar geriau – A.Zacharovas pataikė tritaškį su varžovo pražanga, o neilgai trukus dvitaškį pridėjęs Kenny Gainesas padidino skirtumą tarp komandų iki septynių taškų (28:21). Akimirkai puolime sustoję Žydrūno Urbono auklėtiniai sulaukė penkių varžovų taškų be atsako, po R.Minioto taškų „Juventus“ pranašumas sumenko iki dviejų taškų, o beveik įpusėjus kėliniui Martino Junakovičiaus dvitaškis sumažino „Nevėžio“ atsilikimą iki taško (31:30). Visgi per likusį pirmosios rungtynių dalies laiką atsilaikę šeimininkai į ilgąją pertrauką išsinešė keturių taškų atsargą (43:39).

Trečiojo kėlinio pradžioje Tomas Dimša pridėjo taiklų tolimą metimą ir padidino skirtumą iki septynių taškų (46:39). Netrukus „Nevėžis“ sugebėjo šiek tiek priartėti, Adonte Parkeris realizavo dvitaškį, o po kelių minučių pridėjęs dar ir tritaškį sumažino svečiu atsilikimą iki minimalaus (61:60). Tačiau aktyviai savų sirgalių palaikomiems uteniškiams pavyko atsigauti puolime – Arvydo Šikšniaus ir A.Zacharovo dviejų taškų vertės metimų dėka „Juventus“ pelnė keturis taškus be atsako ir lemiamą ketvirtį pasitiko turėdami penkių taškų pranašumą (65:60).

K.Gaineso galingas dėjimas ketvirčio pradžioje pratęsė šeimininkų spurtą iki 6:0, kurį kitoje atakoje nutraukė abu baudų metimus realizavęs Martynas Varnas (67:62). „Nevėžiui“ buvo pavykę priartėti ir arčiau, tačiau įpusėjus ketvirčiui A.Šikšnius realizavo dvitaškį ir skirtumą tarp komandų padidino iki aštuonių taškų (79:71). Kėdainiškiai rankų nenuleido ir sužaidę sėkmingesnę atkarpą likus minutei iki rungtynių pabaigos po M.Junakovičiaus tolimo metimo sugebėjo sumažinti atsilikimą vos iki taško (84:83). „Juventus“ puolimą patraukė varžovo pražangą išprovokavęs ir abu baudų metimus pataikęs D.Bičkauskis, tačiau neilgai trukus M.Varnas įmetė tritaškį ir išlygino rezultatą (86:86). Visgi uteniškiams pavyko atsilaikyti ir M.Gebeno dvitaškio bei D.Bičkauskio baudų metimų dėka pavyko įtvirtinti pergalę (90:86).

Nugalėtojams po 17 taškų pelnė Martinas Gebenas (7/8 dvit., 8 atk. kam.) ir Dovis Bičkauskis (3/5 trit., 3 rez. perd.), 16 – Aleksandras Zacharovas (3/5 trit., 6 atk. kam.), po 10 – Kenny Gainesas (6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Tomas Dimša, po 6 – Arvydas Šikšnius (3/3 dvit., 3 rez. perd.) ir Karolis Guščikas (3 atk. kam.), 5 – Gytis Radzevičius (4 atk. kam., 2 rez. perd.).

„Nevėžio“ gretose išsiskyrė Martynas Varnas (20 tšk., 3 atk. kam., 5 išpr. praž., 23 naud.).