Rungtynės išvykoje 2020-01-05 16:30
Rungtynės namuose 2020-01-11 17:00

„Juventus“ tik paskutinę sekundę nusileido „Neptūnui“

2019.02.09

„Betsafe-LKL“ čempionate Utenos „Juventus“ patyrė dar vieną nesėkmę. Žydrūno Urbono auklėtiniai paskutinėmis sekundėmis namuose 88:89 (29:15, 19:26, 13:15, 25:26) nusileido Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams.

Rungtynių taškų sąskaitą Kylie Weaverio tritaškiu atidarė svečiai iš Klaipėdos, tačiau netrukus „Juventus“ atsakė atkarpa 5:0 ir rezultatą persvėrė (5:3). Gerai susitikimą pradėję uteniškiai ir toliau sėkmingai puolė – po Arvydo Šikšniaus dvitaškio skirtumas tarp komandų išaugo iki penkių taškų, o įpusėjus ketvirčiui kapitono realizuotas tolimas metimas šeimininkams suteikė jau ir dviženklį pranašumą (21:11).

Apsukų nesumažusi „Juventus“ ekipa antrąjį kėlinį pradėjo Mariaus Runkausko tritaškiu, kuris leido padidinti persvarą iki septyniolikos taškų (32:15). Užstrigusį klaipėdiečių puolimą šiek tiek atgaivino du Gyčio Masiulio dvitaškiai, tačiau sekančioje atakoje Kenny Gainesas įsmeigė tritaškį ir sugrąžino šeimininkams turėtą taškų atsargą (35:19). Visgi iki pirmosios rungtynių dalies pabaigos likus minutei iniciatyvos ėmęsis Deividas Gailius pelnė septynis taškus be atsako ir sumažino „Neptūno“ deficitą iki vienaženklio (46:40).

Sugrįžimą antrojo kėlinio pabaigoje surengę uostamiesčio krepšininkai trečiąjį ketvirtį pradėjo keturiais taškai be atsako, po jų skirtumas tarp komandų sumenko iki trijų taškų (48:45). „Juventus“ komandoje iniciatyvos ėmėsi K.Gainesas, realizavęs du dvitaškius paeiliui amerikietis sugrąžino uteniškiams septynių taškų persvarą (52:45). Tačiau tai „Juventus“ geresnio gyvenimo neužtikrino, dar vieną sėkmingą atkarpą sužaidę Kazio Maksvyčio auklėtiniai sugebėjo uteniškius pasivyti, o po Osvalo Olisevičiaus prasiveržimo metu pelnytų taškų išlyginti rezultatą (61:61).

Lemiamo ketvirčio pradžioje ekipos apsikeitė taikliais dvitaškiai, uteniškių gretose pasižymėjo K.Gainesas, klaipėdiečių – J.Grantas (65:65). Trečiojo kėlinio pabaigoje užvirusią kovą taškas į tašką beveik įpusėjus kėliniui nutraukė Dovis Bičkauskis pelnęs keturis taškus iš eilės (72:68). Žydrūno Urbono auklėtiniai po Gyčio Radzevičiaus tritaškio buvo susigrąžinę jau ir septynių taškų pranašumą, tačiau po minutės pertraukėlės K.Weaveris atsakė tuo pačiu ir atstatė keturių taškų skirtumą (78:74).

Likus mažiau nei minutei aikštelėje prasidėjo tikras snaiperių šou, o likęs laisvas O.Olisevičius įsmeigė tolimą  metimą ir po ilgo laiko išvedė „Neptūną“ į priekį (86:87). Sekančioje atakoje dvitaškį realizavęs K.Gainesas dar buvo sugrąžinęs „Juventus“ taško persvarą, tačiau sekančioje atakoje pergalingą dvitaškį pelnė D.Gailius, kadangi lemiamas K.Gaineso metimas šė kartą skriejo pro šalį (88:89).

„Juventus“ komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo 23 taškus pelnęs Kenny Gainesas (3 atk. kam., 3 rez. perd., 3 per. kam.), 18 taškų pridėjo Arvydas Šikšnius (4 rez. perd., 3 kld.), 16 – Dovis Bičkauskis (5 rez. perd., 3 per. kam., 5 kld.), 7 – Martinas Gebenas (7 atk. kam., 7 rez. perd.), 6 – Vaidas Čepukaitis, 5 – Gytis Radzevičius (4 atk. kam.).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiausiai rungtyniavo pergalingą dvitaškį realizavęs Deividas Gailius (8/11 dvit., 2/2 trit., 21 tšk., 4 rez. perd., 2 atk. kam.).