Rungtynės namuose 2019-02-09 17:00
Rungtynės namuose 2019-02-12 20:00

Be dviejų svarbių žaidėjų rungtyniavęs „Juventus“ nusileido „Rytui“

2019.01.05

Be Arvydo Šikšniaus ir Vaido Čepukaičio rungtyniavę Utenos „Juventus“ (7/10) po dramatiškos kovos 68:79 (17:24, 21:17, 16:21, 14:17) nusileido Vilniaus „Ryto“ (13/4) komandai.

Šešis taškus pradžioje pelnę šeimininkai galingai pradėjo rungtynes, tačiau netrukus tritaškių lietų paleidę „Ryto“ krepšininkai ne tik pasivijo, tačiau ir išsiveržė į priekį (6:9). Toliau galingai puolime rungtyniavę vilniečiai pelnė penkis taškus be atsako ir susikrovė septynių taškų pranašumą (10:17). Ketvirčio pabaigoje Gytis Radzevičius tritaškiu metimu skirtumą buvo sumažinęs, tačiau paskutinėmis sekundėmis tuo pačiu atsakęs Mindaugas Girdžiūnas sugrąžino svečiams turėtą pranašumą (17:24).

Antrojo kėlinio pradžioje „Rytas“ iniciatyvos nepaleido, Arnas Butkevičius realizavo dvitaškį, Mindaugas Girdžiūnas – tritaškį ir svečių pranašumas išaugo iki dviženklio (17:29). Tačiau rankų nenuleidę ir kovingumą pademonstravęs uteniškiai sumažino deficitą, o įpusėjus ketvirčiui Aleksandras Zacharovas įsmeigė tritaškį ir ekipas jau skyrė tik trys taškai (32:35).

Trečiąjį ketvirtį Žydrūno Urbono auklėtiniai pradėjo Martino Gebeno taškais iš po krepšio, kurie skirtumą tarp komandų sumažino iki taško (40:41). Visgi dar labiau priartėti uteniškiams nepavyko, du tritaškius pataikęs Dominiqe'as Suttonas sostinės komandai sugrąžino aštuonių taškų pranašumą (44:52). O per likusį laiką vykusi atkali kova taškas į tašką vilniečiams leido lemiamą kėlinį pasitikti išsaugojus susikrautą taškų atsargą (54:62).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje A.Butkevičius realizavo dvitaškį ir sugrąžino svečiams dviženklę persvarą, tačiau sekančioje atakoje T.Dimša pataikė dviejų taškų vertės metimą su varžovo pražanga ir skirtumą sumažino (61:67). Tačiau labiau priartėti „Juventus“ nepasisekė, ketvirčiui persiritus į antrąją pusę D.Suttonas įsmeigė dar vieną tolimą metimą ir sugrąžino „Rytui“ dešimties taškų pranašumą (66:76). Galiausiai susikrautą persvarą išlaikę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai iškovojo pergalę (68:79).

„Juventus“ komandoje 22 taškus pelnė Tomas Dimša (8/11 dvit., 3/3 baud., 3 atk. kam.), 13 – Aleksandras Zacharovas (8 atk. kam., 2 per. kam.), 12 – Martinas Gebenas (8 atk. kam.), 7 – Gytis Radzevičius (2/2 dvit., 3 atk. kam.)., 6 – Karolis Guščikas (4 atk. kam., 2 rez. perd.), 3 – Dovis Bičkauskis (7 rez. perd., 2 atk. kam.).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė rezultatyviausiai rungtyniavęs Dominique'as Suttonas (2/3 dvit., 5/6 trit., 22 tšk., 6 atk. kam., 3 rez. perd., 31 naud.).