Rungtynės namuose 2019-01-05 17:05
Rungtynės išvykoje 2019-01-13 16:30

„Juventus“ pergalių serija nutrūko Šiauliuose

2018.12.05

Trečiadienį vykusiose Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse Utenos „Juventus“ (6/7) išvykoje 98:94 (25:31, 30:17, 20:26, 23:20) iššvaistę antrajame kėlinyje susikrautą dviženklį pranašumą galiausiai turėjo pripažinti Šiaulių „Šiaulių“ (2/11) pranašumą.

Savų žiūrovų akivaizdoje rungtyniavę „Šiauliai“ rungtynes pradėjo keturiais taškais be atsako (4:0). Uteniškių taškų sąskaitą pelnydamas taškus su pražanga atidarė Dovis Bičkauskis, tačiau varžovai į tai atsakė taikliu Igno Vaitkaus tritaškiu ir vėl padidino savo pranašumą iki keturių taškų (7:3). Bėgti į priekį bandžiusius šeimininkus sustabdė „Juventus“ kapitono tolimas šūvis su varžovo pražanga išlyginęs rezultatą (7:7). Netrukus Vaidas Čepukaitis išprovokavo pražangą ir realizavęs abu baudų metimus išvedė į priekį svečių ekipą (7:9). Ketvirčiui persiritus į antrąją pusę apsukų nesumažinę „Juventus“ krepšininkai padidino atotrūkį, po galingo Martino Gebeno dėjimo su šiauliečio pražanga skirtumas tarp komandų išaugo iki šešių taškų (17:23).

Žydrūno Urbono auklėtiniai antrąjį kėlinį pradėjo M.Gebeno dvitaškiu, kuris padidino svečių persvarą iki aštuonių taškų (25:33). Įsivažiavusi „Juventus“ ekipa netrukus susikrovė ir dviženklį pranašumą, po Tomo Dimšos dvitaškio komandas skyrė vienuolikos taškų atstumas (27:38). Visgi antroje kėlinio dalyje vaizdas apsivertė aukštyn kojomis, atkarpą 10:0 laimėję Antano Sireikos vadovaujami šiauliečiai sumažino deficitą iki vos vieno taško (40:41). Ties tuo uteniškių bėdos nesibaigė, iki pirmosios rungtynių pusės pabaigos likus minutei Kristupas Žemaitis pataikė tritaškį metimą ir išvedė šeimininkus į priekį, o toliau puolime strigęs „Juventus“ į ilgąją pertrauką keliavo turėdamas septynių taškų atsilikimą (55:48).

Dviženklę persvarą išvaistę svečiai trečiojo kėlinio pradžioje pelnė šešis taškus be atsako ir priartėjo prie „Šiaulių“ iki vieno taško (58:57). Tačiau šeimininkai vėl sužaidė sėkmingesnę atkarpą ir po K.Žemaičio dėjimo su pražanga vėl atitrūko (67:61). Kovingumo nepraradę Utenos ekipos krepšininkai dar kartą atsitiesė, kapitono dvitaškis išlygino rezultatą, o neilgai trukus baudos metimą realizavęs Alexas Hamiltonas „Juventus“ išvedė į priekį (71:72).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo taikliu Karolio Guščiko dvitaškiu uteniškiams sugrąžinusiu taško pranašumą (75:76).  „Šiauliai“ sekančioje atakoje atsakė S.Nimley trijų taškų vertės metimu, netrukus Benas Griciūnas pridėjo taiklų baudos metimą ir šeimininkai įsiveržė į priekį trimis taškais (79:76). Visgi „Juventus“ turėtą deficitą D.Bičkauskio keturių taškų iš eilės dėka greitai panaikino ir susigrąžino pirmaujančios komandos vaidmenį (79:80). Galiausiai prasčiau rungtynių pabaigą sužaidę uteniškiai turėjo susitaikyti su septintuoju pralaimėjimu (98:84).

„Juventus“ komandoje 18 taškų pelnė Vaidas Čepukaitis (8/10 dvit., 6 atk. kam.), 16 – Arvydas Šikšnius (3/3 dvit., 6 atk. kam., 2 rez. perd.), po 14 – Dovis Bičkauskis (6 rez. perd.) ir Martinas Gebenas (8 atk. kam., 2 rez. perd.), 10 – Karolis Guščikas (4/4 dvit., 2/2 baud., 5 atk. kam.), 8 – Alexas Hamiltonas (6 rez. perd., 5 atk. kam.), 6 – Aleksandras Zacharovas, 5 – Marius Runkauskas.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Ignas Vaitkus (20 tšk., 4 atk. kam., 2 rez. perd.) ir Kristupas Žemaitis (17 tšk., 7 rez. perd.).