Rungtynės išvykoje 2018-11-10 16:45
Rungtynės išvykoje 2018-11-13 19:00

„Juventus“ įveikė į atlapus kibusią „Neptūno-Akvaservis“ ekipą

2018.10.09

Antradienio vakarą vykusiose Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pirmojo etapo rungtynėse Utenos „Juventus“ išvykoje 81:64 (22:11, 11:16, 26:23, 22:14) įveikė Klaipėdos „Neptūno-Akavaservis“ krepšininkus ir prieš atsakomąjį mačą Utenoje įgijo 17 taškų pranašumą.

Rungtynių taškų sąskaitą pataikymas abu baudų metimus atidarė Dovis Bičkauskis, o sekančioje atakoje Martinas Gebenas pridėjo taškus iš po krepšio su varžovo pražanga ir suteikė uteniškiams 5 taškų pranašumą (0:5). Šeimininkai ir toliau nepelnė taškų, o tuo tarpu puolime įsismaginę „Juventus“ krepšininkai ir toliau didino atotrūkį nuo klaipėdiečių, po D.Bičkauskio perimto kamuolio ir taškų greitajame puolime svečiai įgijo dviženklę persvarą (0:11). Beveik įpusėjus ketvirčiui pirmuosius „Neptūno-Akvaservis“ taškus tolimu metimu pelnė Tadas Pažėra, netrukus varžovo pražangą išprovokavęs Vytautas Šarakauskas pridėjo du baudų metimus ir šiek tiek sumažino skirtumą tarp komandų. (5:17). Per likusį kėlinio laiką vaizdas aikštelėje nepasikeitė, uteniškiai išlaikė saugų atstumą ir antrąjį ketvirtį pradėjo turėdami 11 taškų persvarą (11:22).

Antrasis kėlinys prasidėjo taikliais Eriko Kubiliaus ir Luko Kreišmonto baudų metimais, kurie leido Klaipėdos ekipai pelnyti keturis taškus be atsako ir sumažinti deficitą iki vienaženklio (15:22). Tomo Gaidamavičiaus auklėtinių spurtą nutraukė M.Gebeno taškai iš po krepšio, tačiau bangą pagavę klaipėdiečiai ir toliau tirpdė atsilikimą, po V.Šarakausko dvitaškio ekipas skyrė vos 4 taškai (20:24). Iki pirmosios rungtynių dalies pabaigos likus kiek mažiau nei dviem minutėms M.Gebenas realizavo abu baudų metimus ir sugrąžino „Juventus“ komandai jau turėtą dviženklį pranašumą (20:31), tačiau neilgam – per likusį kėlinio laiką klaipėdiečiai sumažino skirtumą iki 6 taškų (27:33).

Po pasitarimo rūbinėje sugrįžę šeimininkai trečiąjį ketvirtį pradėjo atkarpa 5:0 ir sumažino atsilikimą iki minimumo (32:33). Uteniškių gretose po ilgosios pertraukos pirmasis pasižymėjo Tomas Dimša įmetęs dvitaškį metimą bei padidinęs svečių persvarą iki 3 taškų (32:35). Apsukų nesumažinę „Neptūno-Akvaseris“ krepšininkai dar labiau kibo į atlapus Utenos komandai – po Herkaus Kumpio tolimo šūvio rungtynių rezultatas tapo lygus (35:35). Kėliniui persiritus į antrąją pusę po aštuonių iš eilės Alexo Hamiltono taškų Žydrūno Urbono auklėtiniai sugebėjo stabilizuoti situaciją susigrąžindami dviženklę taškų atsargą (38:49).

Lemiamo ketvirčio ketvirtąją minutę M.Runkauskas realizavo trijų taškų vertės metimą ir padidino klaipėdiečių deficitą iki 17 taškų (53:70). Aktyviai arenoje susirinkusių sirgalių palaikomi T.Gaidamavičiaus auklėtiniai ginklų nesudėjo – po abiejų taiklių E.Kubiliaus baudų metimų skirtumas aptirpo iki 11 taškų (62:73). Galiausiai susigrąžintą pranašumą išsaugoję „Juventus“ krepšininkai šventė pergalę ir į Uteną atsakomosioms rungtynėms parsivežė 17 taškų atsargą (64:81).

Nugalėtojų gretose 19 taškų pelnė Martinas Gebenas (5/5 baud., 6 atk. kam.), 13 – Marius Runkauskas (3/6 trit., 4 atk. kam., 3 rez. perd.), po 10 – Tomas Dimša (2/2 trit.) ir Alexas Hamiltonas (2/2 trit., 3 rez. perd., 3 atk. kam.), 8 – Aleksandras Zacharovas (4 atk. kam.), 6 – Arvydas Šikšnius, po 4 – Dovis Bičkauskis ir Kenny Gainesas.

„Neptūno-Akvaservio“ komandoje išsiskyrė Erikas Kubilius (27 tšk., 6 atk. kam.) ir Naglis Mineikis (9 tšk., 6 atk. kam.).