Rungtynės namuose 2018-10-04 00:00
Rungtynės išvykoje 2018-10-07 00:00

A.Irelando pastangų neužteko: „Juventus“ antrą kartą nusileido „Lietuvos rytui“

2018.05.14

Utenos „Juventus“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL)  ketvirtfinalio serijoje 78:79 (23:25, 14:22, 23:20, 18:12) pralaimėjo „Lietuvos rytui“ ir patyrė antrąją nesėkmę.

Antrosios ketvirtfinalio rungtynės tarp „Juventus“ ir „Lietuvos ryto“ prasidėjo dviem rezultatyviomis uteniškių atakomis, visus keturis pirmuosius taškus iš po krepšio surinko Mindaugas Kupšas (4:0). Vilniečių taškų sąskaitą dėjimu atidarė Martynas Echodas (4:2), o sekančioje atakoje rezultatą taikliu tolimu metimu persvėrė Benas Madgenas (4:5). Puolime neužstrigę Žydrūno Urbono auklėtiniai po tolimo Maksimo Kornienko metimo atstatė lygybę (7:7), o po Dino Pitos tritaškio susigrąžino persvarą (13:10). Įpusėjus ketvirčiui „Lietuvos rytas“ pasivijo šeimininkus ir per likusį laiką vyko atkakli kova taškas į tašką. Chrisas Krameris paskutinėmis sekundėmis prasiveržimu pelnė taškus ir išvedė vilniečius į priekį (23:25).

Antrojo kėlinio pradžioje M.Kupšas pataikydamas dvitaškį panaikino sostinės klubo persvarą (25:25), tačiau netrukus Loukas Mavrokefalidis atsakė tuo pačiu ir sugrąžino „Lietuvos rytą“ į pirmaujančios komandos vaidmenį, o varžovo pražangą išprovokavęs ir du baudų metimus realizavęs R.Giedraitis padidino pranašumą iki 4 taškų (25:27). Septintąją ketvirčio minutę M.Lukauskis įsmeigė tritaškį, L.Mavrokefalidis pridėjo dviejų taškų vertės metimą ir svečiai atitrūko 8 taškų skirtumu (35:41). Antrąją rungtynių dalį, po C.Kramerio taškų, „Juventus“ baigė susikraudama dviženklį deficitą (37:47).

Po pasitarimo rūbinėje sugrįžę „Lietuvos ryto“ krepšininkai vadžių iš savo rankų nepaleido, toliau didino uteniškių deficitą, kuris po Martyno Echodo dvitaškio su pražanga pasiekė 14 taškų skirtumą (39:53). A.Šikšnius įsmeigė tolimą šūvį ir šiek tiek aptirpdė Rimo Kurtinaičio auklėtinių persvarą (45:55), tačiau neilgai trukus C.Krameris išprovokavo Jono Zako pražangą ir pataikė abu baudų metimus, o sekančioje atakoje dar įsmeigė tolimą metimą ir svečių persvarą padidino iki rekordinės 15 taškų atžymos (47:62). Tačiau ketvirčiui persiritus į antrąją pusę, kovingai nusiteikę „Juventus“ krepšininkai surengė spurtą 13:0 ir sumažino savo atsilikimą iki vienaženklio (60:67).

Lemiamą kėlinį „Juventus“ pradėjo K.Guščiko taškais iš po krepšio, tačiau varžovų stovykloje L.Mavrokefalidis atsakė tuo pačiu (62:69). Netrukus A.Irelandas pataikė abu baudų metimus, sekančioje atakoje pridėjo tritaškį ir paliko vilniečiams vos 2 taškų pranašumą (67:69). Įpusėjus kėliniui tas pats A.Irelandas pelnė dviejų taškų vertės metimą ir išvedė į priekį Ž.Urbono auklėtinius (73:72). Iki ketvirčio pabaigos likus šiek tiek daugiau nei dviem minutėms M.Echodas baudų metimais sugrąžino „Lietuvos rytui“ vieno taško persvarą (76:77). Paskutinėmis sekundėmis A.Irelandas turėjo kamuolį savo rankose, tačiau lemiamas amerikiečio metimas skriejo pro šalį ir „Juventus“ ketvirtfinalyje patyrė dar vieną pralaimėjimą (78:79).

Uteniškiams 25 taškus pelnė Anthony Irelandas (7 rez. perd., 5 atk. kam., 35 naud. bal.), 13 - Maksimas Kornienko (15 atk. kam.), po 12 - Arvydas Šikšnius ir Karolis Guščikas (7 atk. kam.).

„Lietuvos ryto“ komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo 20 taškų surinkęs Chrisas Krameris (6 atk. kam., 6 rez. perd.).