Rungtynės išvykoje 2018-10-07 16:00
Rungtynės išvykoje 2018-10-10 00:00

Aukštaitijos derbyje „Juventus“ nusileido „Pieno žvaigždėms“

2018.04.15

Utenos „Juventus“ sekmadienį vykusiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse savų žiūrovų akivaizdoje grūmėsi su turnyro lentelės kaimynais - Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkais. Žydrūno Urbono auklėtiniams 82:93 (21:27, 21:26, 19:20, 21:20) teko pripažinti svečių iš Pasvalio pranašumą.

Paskutinės reguliariojo sezono rungtynės tarp „Juventus“ ir „Pieno žvaigždžių“ sėkmingiau prasidėjo šeimininkams. Pirmuosius rungtynių taškus iš po krepšio pelnė Mindaugas Kupšas (2:0). Netrukus varžovai atsakė taikliu Osvaldo Olisevičiaus dvitaškiu ir rezultatą išlygino (2:2). Tačiau tada M.Kupšas pridėjo dar vieną taiklų metimą iš po krepšio, o sekančioje varžovų atakoje gynyboje atidirbę uteniškiai perėmė kamuolį ir pasileido į greitąjį puolimą, kurio smaigalyje atsidūręs Simas Buterlevičius įsmeigė tolimą metimą ir suteikė„Juventus“ 5 taškų persvarą (7:2). Puolime atsigavę svečiai po Liso Šošio dėjimo prie uteniškių priartėjo per vieną tašką, o po Trevono Hugheso tritaškio persvėrė rezultatą (11:13). Kėliniui persiritus į antrąją pusę Arvydo Šikšniaus taiklus tolimas metimas rungtynių rezultatą išlygino (17:17), bet prasčiau ketvirčio pabaigą sužaidę Ž.Urbono auklėtiniai po Artūro Ausėjo tolimo šūvio atsiliko nuo varžovų 6 taškais (21:27).

Sėkmingiau pirmojo kėlinio pabaigą sužaidę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai antrojo pradžią pradėjo devyniais taškais iš eilės ir susikrovė rekordinę 17 taškų persvarą (21:38). Šeimininkų taškų badą nutraukė S.Buterlevičius pataikydamas iš toli (24:38). Didžiulį deficitą pirmoje antrojo kėlinio dalyje susikrovę uteniškiai antroje atsigavo ir pradėjo vytis varžovus. K.Guščiko dvitaškis „Juventus“ atsilikimą sumažino iki dešimties taškų (31:41), o taiklūs D.Bičkauskio ir S.Buterlevičiaus tritaškiai leido uteniškiams skirtumą sumažinti iki vienaženklio (39:47). Iki pirmosios rungtynių pusės pabaigos likus šiek tiek daugiau nei minutei šeimininkai turėjo 8 taškų atsilikimą, tačiau paskutinę sekundę taiklų tolimą metimą paleidęs M.Varnas sugrąžino „Pieno žvaigždėms“ dviženklę persvarą (42:53).

Po ilgosios pertraukos sugrįžusios komandos apsikeitė rezultatyviomis, dviejų taškų vertės atakomis (44:55). Netrukus D.Bičkauskis išprovokavo varžovo pražangą ir pataikęs abu baudų uteniškiams sugrąžino vienaženklį atsilikimą (48:57). Vienaženklį deficitą taikliu tolimu šūviu nubraukė V.Bobrovas (48:60) tuo pačiu iniciuodamas pasvaliečių spurtą 7:0, kuris sugrąžino 16 taškų pranašumą (48:64). Per likusį ketvirčio laiką „Juventus“ krepšininkams pavyko sumažinti svečių persvarą, tačiau nežymiai (61:73).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Pieno žvaigždės“ ir toliau nesumažino apsukų puolime, po T.Hugheso taiklaus tritaškio skirtumas tarp komandų išaugo iki 18 taškų (63:81). Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei dviem minutėms S.Buterlevičius pataikė tolimą metimą ir sumažino „Juventus“ atsilikimą (79:89), o neilgai trukus K. Guščikas pataikė dar vieną tritaškį ir sumažino atsilikimą iki vienaženklio (82:91), tačiau pergalės iškovoti nepavyko, „Pieno žvaigždės“ šventė pergalę (82:93).

„Juventus“ 20 taškų pelnė Dovis Bičkauskis (8 rez. perd.), 19 - Mindaugas Kupšas (6 atk. kam.), 18 - Simas Buterlevičius (5 rez. perd.).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 19 taškų surinkęs Večislavas Bobrovas (7 atk. kam.), 16 - Trevonas Hugesas, 15 - Artūrs Ausėjs, 14 - Osvaldas Olisevičius (5 atk. kam.).