„Juventus“ perrašė istoriją – komanda žais FIBA Europos taurės ketvirtfinalyje

2018.03.13

Utenos „Juventus“ krepšininkai perrašė klubo istoriją peržengdami FIBA Europos taurės turnyro aštuntfinalio etapą. Nors ir Žydrūno Urbono auklėtiniai Vengrijoje 76:78 (21:25, 19:21, 18:17, 18:15) po dramatiškos kovos atsakomosiose rungtynėse nusileido Sekėšfehėrvaro „Alba“, tačiau užtikrinta pergalė Utenoje 13 taškų skirtumu atvėrė duris į ketvirtfinalį.

Pirmasis kėlinys prasidėjo aršia kova taškas į tašką. Pirmuosius rungtynių taškus tritaškiu metimu pelnė Trevisas Simpsonas (3:0). Uteniškių taškų sąskaitą atidarė Dovis Bičkauskis pataikydamas iš po krepšio, o sekančioje atakoje įsmeigęs tolimą metimą (3:5). Į svečių sėkmingą atkarpą vengrai atsakė spurtu 6:0 ir vėl išsiveržė į priekį (9:5). Paskutinę ketvirčio minutę Arvydas Šikšnius taikliu dviejų taškų vertės metimu rezultatą išlygino (19:19), tačiau perimti pirmaujančios komandos vaidmens nepavyko. Christopheris Hortonas atsidūrė atakos smaigalyje, pelnė dvitaškį ir tuo pačiu iniciavo dar vieną „Alba“ krepšininkų atkarpą 6:0, kuri leido įgyti labiau apčiuopiamą persvarą (25:19). Atitrūkusių varžovų persvarą paskutinę kėlinio sekundę aptirpdė Anthony Irelandas išprovokuodamas pražangą ir pataikydamas abu baudų metimus (25:21).

Puolime įsivažiavęs Vengrijos klubas antrąjį ketvirtį pradėjo galingu T. Simpsono dėjimu į krepšį (27:21). Pirmojo kėlinio antroje pusėje užstrigusius uteniškius truktelėjo savo taiklią rankelę pademonstravęs A. Irelandas įsmeigdamas tolimą metimą ir sumažindamas skirtumą iki 3 taškų (27:24).  Tačiau „Juventus“ krepšininkams ir toliau sekėsi neypatingai gerai, ketvirčiui persiritus į antrąją pusę Kassey Hillo taiklus metimas šeimininkų pranašumą padidino iki rekordinės 10 taškų atžymos (41:31). Svečiams prastai susiklosčiusį antrąjį kėlinį užbaigė LaRonas Dendy pataikydamas baudos metimą (46:40).

Po ilgosios pertraukos sugrįžę Ž. Urbono auklėtiniai sugrįžo su trenksmu. Septynis taškus be atsako pelnę „Juventus“ krepšininkai paėmė vadžias į savo rankas ir persvėrė rezultatą (48:49). Puolimo variklį užsikūrę uteniškiai antroje ketvirčio pusėje po taiklaus K. Gaineso dvitaškio įgijo 4 taškų persvarą (50:54), tačiau jos neišsaugojo 19-ąją kėlinio sekundę  A. Mohammedo dėjimas su pražanga svečiams kainavo tris taškus (60:58). „Juventus“ sugrįžimu į rungtynes paženklintą ketvirtį vainikavo nelabai maloni staigmena – varžovų pataikytas metimas iš vidurio aikštės (63:60).

Ketvirtasis kėlinys buvo itin permainingas. Komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis. Galiausiai po dramatiškos kovos „Juventus“ teko pripažinti vengrų pranašumą (78:76), tačiau nepaisant šio pralaimėjimo Ž. Urbono kariauna išsikovojo kelialapį į ketvirtfinalio kovas.

„Juventus“ klubui 20 taškų pelnė Simas Buterlevičius (tritaškiai 4/8, 4 atk. kam.), 14 – Kenny Gainesas (dvitaškiai 4/5), 12 – Mindaugas Kupšas (dvitaškiai 5/8, 9 atk. kam.), 8 – Arvydas Šikšnius (dvitaškiai ¾), po 7 – LaRonas Dendy ir Anthony Irelandas (6 atk. kam., 4 rez. perd.), 5 – Dovis Bičkauskis (6 atk. kam., 7 rez. perd.), 3 – Maksymas Korniienko (4 atk. kam.).

Aikštės šeimininkų gretose pasižymėjo Trevisas Simpsonas, Kasey Hillas ir Alhaji Mohammedas (po 14 tšk.).