Rungtynės namuose 2018-10-04 00:00
Rungtynės išvykoje 2018-10-07 00:00

„Juventus“ pralaimėjo Rytų Aukštaitijos derbį Pasvalyje

2018.02.10

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ – LKL) čempionate patyrė Utenos „Juventus“ (9/14) klubas. Žydrūno Urbono auklėtiniai Rytų Aukštaitijos derbyje svečiuose 63:75 (10:14, 16:21, 16:26, 21:14) nusileido Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (9/14) klubui.

Po šių rungtynių abi komandos surinko vienodą pergalių ir pralaimėjimų santykį, tačiau dėka geresnio tarpusavio rungtynių rezultato Gedimino Petrausko auklėtiniai pakilo į penktąją vietą, nustumdami uteniškius laipteliu žemyn.

Mindaugo Kupšo šešių taškų dėka sužaidus tris minutes uteniškiai įgijo minimalų pranašumą (6:5), tačiau kiek sėkmingesnę atkarpą sužaidę pasvaliečiai įpusėjus kėliniui įgijo trijų taškų pranašumą – 10:7. Uteniškių puolimui ir toliau stringant, Nikita Balašovas likus žaisti tris minutes padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki penkių taškų – 12:7. Per likusį laiką uteniškiai minimaliai priartėjo, tačiau po pirmųjų dešimties minučių „Pieno žvaigždės“ buvo priekyje rezultatu 14:10.

Antrojo kėlinio pradžioje uteniškiai ir toliau sunkiai rado kelių puolime, o tuo pasinaudoję pasvaliečiai sužaidus keturias minutes įgijo šešių taškų persvarą – 19:13. Sužaidus keturias minutes Stepas Babrauskas dviem tolimais metimais iš eilės padidino „Pieno žvaigždžių“ pranašumą iki dvylikos taškų ir privertė Ž.Urboną prašyti pasitarimo – 27:15. Likus pusantros minutės skirtumas pasiekė keturiolikos taškų ribą (35:21), bet per likusį laiką uteniškiai kiek sumažino deficitą – 26:35.

Trečiajame kėlinyje „Juventus“ puolimas ir toliau strigo, o Viačeslavas Bobrovas tolimu metimu sužaidus tris minutes sugrąžino aikštės šeimininkams dvylikos taškų persvarą – 40:28. Į tai tritaškiais atsakė Simas Buterlevičius ir Arvydas Šikšnius bei privertė jau Gediminą Petrauską prašyti minutės pertraukėlės – 40:34. Į tai jau pasvaliečiai atsakė spurtu 5:0 ir skirtumas vėl tapo dviženklis – 45:34. Likus žaisti pusketvirtos minutės komandas jau skyrė septyniolika taškų (53:36), o prasidėjus priešpaskutinei minutei šis skirtumas dar labiau išaugo – 58:39. Per likusį laiką situacija aikštelėje nepakito ir prieš lemiamas dešimt minučių „Juventus“ deficitas siekė devyniolika taškų – 42:61

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus keturias minutes skirtumas buvo sumažėjęs iki dvylikos taškų (51:63), tačiau tai buvo viskas, ką „Juventus“ klubui pavyko padaryti šiame mače. Netrukus skirtumas vėl pasiekė šešiolikos taškų ribą (69:53), o per likusias tris minutes situacija jau kardinaliai nepakito. Nors likus pusantros minutės skirtumas aptirpo iki aštuonių taškų (63:71), „Juventus“ patyrė nesėkmę rezultatu 63:75.

„Juventus“ komandai 15 taškų pelnė Arvydas Šikšnius (tritaškiai 2/7, 7 atk. kam., 4 rez. perd.), po 12 – Mindaugas Kupšas (dvitaškiai 5/6, 8 atk. kam.) ir Karolis Guščikas (baudos 5/5), 7 – LaRonas Dendy (dvitaškiai 3/6, tritaškiai 0/3, baudos 1/6, 8 atk. kam.), 6 – Kenny Gainesas, po 3 – Jonte Flowersas, Simas Buterlevičius ir Maksymas Korniienko, 2 – Anthony Irelandas (dvitaškiai 1/5, tritaškiai 0/4).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Trevonas Hughesas (17 tšk., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Lisas Shoshi (16 tšk., 5 atk. kam.), Steponas Bbarauskas (12 tšk., tritaškiai 4/9) bei Viačeslavas Bobrovas (10 tšk., 5 atk. kam., 7 rez. perd.).