„Juventus“ laimėjo Ispanijoje ir pratęsė žygį Europos turnyruose

2018.02.07

Utenos „Juventus“ (4/10) klubas sužaidė vienas geriausių šio sezono rungtynių ir iškovojo vieną skambiausių klubo pergalių. Žydrūno Urbono auklėtiniai FIBA Čempionų lygos rungtynėse svečiuose 70:56 (16:13, 21:15, 18:7, 15:21) įveikė Mursijos UCAM (7/7) krepšininkus ir A grupėje užėmė šeštąją vietą.

Ši pergalė ir Holono „Hapoel“ ekipos nesėkmė Vokietijoje leido uteniškiams iškovoti kelialapį į FIBA Europos taurės turnyrą, kur „Juventus“ klubas kovas pradės iškart nuo atkrintamųjų varžybų – šešioliktfinalio.

Vitoro Benitės dviem tritaškiai iš eilės praaidėjusiose rungtynėse aikštės šeimininkai pirmieji nutolo į priekį (6:0), Mindaugo Kupšo ir Arvydo Šikšniaus metimai padėjo svečiams priartėti – 7:8. Nors V.Benite ir toliau rinko traškus, likus žaisti pustrečios minutės Maksymas Korniienko išlygino rezultatą (11:11), o Kenny Gainesas baudų metimais išvedė į priekį uteniškius – 13:11. Kėlinio pabaigoje Karolio Guščiko baudos metimas dar šiek tiek padidino „Juventus“ persvarą, kuri po pirmųjų dešimties minučių siekė tris taškus – 16:13.

Antrojo kėlinio pradžioje „Juventus“ klubas surengė spurtą 12:4 ir po dviejų iš eilės LaRono Dendy tritaškių Ibonas Navarro buvo priverstas prašyti pasitarimo, nes sužaidus pusketvirtos minutės „Juventus“ pranašumas tapo dviženklis – 28:17. Nepaisant minutės pertraukėlės, UCAM komanda ir toliau strigo puolime, o uteniškiai likus žaisti tris minutes jau padidino atotrūkį iki keturiolikos taškų – 31:17. Nors kėlinio pabaigoje kelias rezultatyvias atakas surengę Mursijos krepšininkai sumažino atsilikimą, įpusėjus susitikimui „Juventus“ toliau buvo priekyje – 37:28.

Trečiojo ketvirčio pradžioje kelias iš eilės sėkmingas atkarpas sužaidė M.Kupšas ir „Juventus“ sužaidus keturias minutes įgijo keturiolikos taškų persvarą – 45:31. Likus žaisti tris minutes A.Šikšnius tritaškiu dar labiau padidino svečių atotrūkį (50:33), o po Anthony Irelando tolimo metimo skirtumas pasiekė dvidešimties taškų ribą – 53:33. Per likusį laiką komandos pasikeitė tiksliomis atakomis ir prieš lemiamas dešimt minučių „Juventus“ persvara toliau buvo solidi – 55:35.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkai buvo kiek sumažinę deficitą (40:55), tačiau L.Dendy ir K.Guščiko atakos sužaidus tris minutes padėjo svečiams įgyti dar neturėtą persvarą – 64:42. Nors įpusėjus kėliniui uteniškių pranašumas sumažėjo iki keturiolikos taškų (51:65), per likusį laiką „Juventus“ pergalės jau neišleido ir laimėjo rungtynes rezultatu 70:56.

Nugalėtojams po 15 taškų surinko Mindaugas Kupšas (dvitaškiai 5/9, baudos 5/6) ir LaRonas Dendy (tritaškiai 3/6, 5 atk. kam.), 9 – Kenny Gainesas, 8 – Arvydas Šikšnius (5 atk. kam.), po 7 – Anthony Irelandas (4 atk. kam., 3 rez. perd.) ir Karolis Guščikas, 3 – Simas Buterlevičius (6 atk. kam.), po 2 – Dovis Bičkauskis (4 rez. perd.), Maksymas Korniienko (4 atk. kam.) ir Jonte Flowersas (4 atk. kam., 3 rez. perd.).

Mursijos ekipoje išsiskyrė Vitoras Benite (21 tšk., tritaškiai 5/13) bei Mirko Lukovičius (11 tšk., 7 atk. kam.).