Rungtynės namuose 2019-01-05 17:05
Rungtynės išvykoje 2019-01-13 16:30

A.Šikšniaus ir A.Irelando duetas atvedė „Juventus“ į pergalę Pasvalyje

2018.01.07

Emocijų kupiname Rytų Aukštaitijos derbyje pergalę iškovojo Utenos „Juventus“ (7/11) klubas. Žydrūno Urbono auklėtiniai svečiuose 93:81 (26:20, 24:14, 14:23, 29:24) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (6/12) ekipą, kurią treniruoja Gediminas Petrauskas.

Uteniškiai ne tik atsirevanšavo už nesėkmę pirmojo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ – LKL) rato pabaigoje, bet ir pakilo į penktąją turnyro lentelės poziciją.

Arvydo Šikšniaus ir Anthony Irelando vedini svečiai sėkmingiau pradėjo rungtynes su sužaidus pustrečios minutės sugebėjo pabėgti į priekį – 9:4. Įpusėjus kėliniui skirtumas pasiekė šešių taškų ribą (12:6), bet atkarpa 5:0 atsakę aikštės šeimininkai sumažino deficitą iki minimumo – 11:12. Likus žaisti tris minutes rezultatas tapo lygus (14:14), bet Mindaugo Kupšo penki taškai iš eilės bei trys Maksymo Korniienko baudų metimai ketvirčio pabaigoje leido „Juventus“ komandai susigrąžinti persvarą – 26:20.

Antrojo kėlinio pradžioje M.Kupšas pelnė dar keturis taškus be atsako ir Utenos klubo atotrūkis pirmą kartą tapo dviženklis – 30:20. Įpusėjus kėliniui A.Šikšnius padidino uteniškių atotrūkį iki dvylikos taškų (36:24), o po A.Irelando trijų baudų metimų bei A.Šikšniaus tritaškio skirtumas pasiekė septyniolikos taškų ribą – 45:28. Prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei komandas skyrė devyniolika taškų (47:28), bet per likusį laiką aikštės šeimininkai sugebėjo kiek priartėti – 50:34.

Trečiojo ketvirčio pradžioje tolimą metimą pataikęs Arturas Ausejis sumažino pasvaliečių deficitą iki dvylikos taškų (39:51), o sužaidus tris minutes komandas skyrė dešimt taškų – 42:52. Įpusėjus kėliniui Osvaldas Olisevičius dar sykį pataikė iš toli ir iš uteniškių devyniolikos taškų persvaros liko vos septyni – 54:47. Likus žaisti dvi minutes komandas skyrė šeši taškai (58:52), bet A.Irelando  ir LaRono Dendy metimai vėl padėjo uteniškiams kiek nutolti – 61:52. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis skausmingą kojos traumą patyrė Karolis Guščikas, bet ir be puolėjo likę uteniškiai išlaikė pranašumą – 64:57.

Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui Simas Buterlevičius tolimu metimu sugrąžino „Juventus“ klubui dviženklį atotrūkį (67:57), bet du iš eilės Stepono Babrausko tritaškiai privertė Ž.Urboną prašyti pasitarimo – 69:65. Nors sužaidus keturias minutes komandas teskyrė trys taškai (71:68), A.Irelandas pataikė dvi baudas, A.Šikšnius pridėjo tritaškį ir įpusėjus kėliniui „Juventus“ vėl nutolo (76:68), o po  S.Buterlevičiaus tritaškio susigrąžino dviženklę persvarą – 78:68. Į tai spurtu 5:0 atsakę pasvaliečiai vėl priartėjo (73:78), bet A.Šikšniaus ir A.Irelando vedamas „Juventus“ klubas išlaikė pranašumą ir iškovojo pergalę rezultatu 93:81.

„Juventus“ komandai 25 taškus pelnė Arvydas Šikšnius (dvitaškiai 6/9, tritaškiai 4/5), 24 – Anthony Irelandas (dvitaškiai 5/10, baudos 11/14, 5 atk. kam., 8 rez. perd.), 14 – Mindaugas Kupšas (7 atk. kam.), 8 – Jonte Flowersas (7 atk. kam.), 7 – Simas Buterlevičius, 5 – LaRonas Dendy (4 atk. kam.), po 4 – Dovis Bičkauskis ir Maksymas Korniienko (9 atk. kam., 4 rez. perd.), 2 – Karolis Guščikas (4 atk. kam.).

Aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė Viačeslavas Bobrovas (17 tšk., dvitaškiai 8/10, 10 atk. kam.), Arturas Ausejis (16 tšk., tritaškiai 4/7), Osvaldas Olisevičius (16 tšk., tritaškiai 4/8, 7 atk. kam.) bei Trevonas Hughesas (10 tšk., 10 rez. perd.).