Rungtynės namuose 2017-12-13 18:45
Rungtynės namuose 2017-12-17 16:45

Išretėjusiomis gretomis kovojusi „Juventus“ ekipa neatsilaikė sostinėje

2017.11.11

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ LKL) rungtynėse patyrė Žydrūno Urbono vadovaujama Utenos „Juventus“ (2/9) ekipa, kuri svečiuose 70:83 (17:23, 20:23, 14:20, 19:17) nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto“ (8/3) komandai.

Rungtynių pradžioje uteniškiai sulaukė šeimininkų spurto (9:0), tačiau „Juventus“ taškų sąskaitą atidarė Laronas Dendy, o tritaškį pridėjo ir  Maksymas Korniienko – 5:9. „Lietuvos rytas“ į tai atsakė 4 taškais ir įpusėjus ketvirčiui uteniškiai vijosi varžovus – 5:13. Nors vilniečiai ir toliau bėgo į priekį, tačiau L.Dendy varžovų krepšį sudrebino dėjimu – 9:18. Kėlinio pabaigoje tolimą metimą smeigė Dovis Bičkauskis ir sumažino atsilikimą po pirmojo kėlinio iki 6 taškų – 17:23.

Antrojo ketvirčio pradžioje abi komandos apsikeitė tolimais metimais – 20:26. „Juventus“ puolime strigo ir toliau, o vilniečiai pranašumą padidino iki 9 taškų – 32:23. Įpusėjus ketvirčiui uteniškių puolimą tolimu metimu kiek atgaivino Simas Buterlevičius(26:35), o dvitaškį pridėjo Mindaugas Kupšas – 28:35. Netrukus sekė nesėkmingas atkarpa, kuomet vilniečiai pataikė du tolimus metimus bei pridėjo baudos metimą ir vėl atitrūko – 44:30. Kėlinio pabaigoje „Juventus“ surengė įspūdingą ataką, kuomet po L.Dendy perdavimo kamuolį iš viršaus su pražanga įkrovė Karolis Guščikas–37:46.

Po ilgosios pertraukos ir toliau žaidimas uteniškiams lengvai nesiklostė. Atsilikimą sužaidus 3 minutes kiek sumažino Jonte Flowersas – 39:50. „Juventus“ sunkiai sekėsi rinkti taškus, tačiau tolimu metimu pavyko pasižymėti D.Bičkauskiui – 42:54. Trečiajame ketvirtyje vilniečių pranašumas pasiekė 17 taškų ribą (59:42), o „Juventus“ mažinti deficitą sekėsi sunkiai, nors atsilikimą kiek mažino D.Bičkauskio metimas – 47:61. Kėlinio pabaigoje dvitaškį pelnė S.Buterlevičius, o vilniečiai užsidirbo pražangą  puolime, tačiau prieš lemiamą ketvirtį „Juventus“ slėgė dviženklis atsilikimas – 51:66.

Paskutinį ketvirtį 4 taškais pradėjo „Juventus“ ekipa ir kiek priartėjo – 55:66. Nors uteniškiai ir dėjo visas pastangas, tačiau panaikinti „Lietuvos ryto“ dviženklį pranašumą sekėsi sunkiai. Įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė 16 taškų – 59:75. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, tolimą metimą smeigė Anthony Irelandas – 67:79. Nors „Juventus“ kovojo iki pat rungtynių pabaigos ir likus minutei pavyko atsilikimą sumažinti iki 11 taškų (70:81), tačiau didesnės intrigos sukurti nepavyko – 70:83.

„Juventus“ klubui 16 taškų pelnė Laronas Dendy (6/10 dvitaškiai, 8 atk. kam.), 10 taškų pridėjo Maksymas Korniienko (2/2 tritaškiai), po 9 taškus pelnė Karolis Guščikas (5 atk. kam.), Dovis Bičkauskis, Mindaugas Kupšas ir Anthony Irelandas, 5 taškus – Simas Buterlevičius, 2 – Jonte Flowersas, 1 – Carlas Lindbomas.

„Lietuvos ryto“ komandai 23 taškus surinko Jamesas Baronas, 17 – Rokas Giedraitis, po 10 – Loukas Mavrokefalidis ir Travisas Petersonas.