Rungtynės išvykoje 2017-12-10 00:00
Prieš AS Monaco
Rungtynės namuose 2017-12-13 18:45
Rungtynės namuose 2017-12-17 16:45

„Dinamo“ klubą patiesę uteniškiai namuose FIBA Čempionų lygoje ir toliau lieka nenugalėti

2017.11.08

Antradienio vakarą Utenos arenoje susirinkę krepšinio mėgėjai išvydo įspūdingą trilerį, kurio pabaigoje triumfavo „Juventus“ (2/3) klubas. FIBA Čempionų lygos A grupės mače Žydrūno Urbono auklėtiniai per pratęsimą 90:85 (19:20, 27:20, 24:23, 8:15, 12:7) palaužė Sasario „Dinamo“ (1/4) klubą.

Aikštės šeimininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir Mindaugo Kupšo bei Simo Buterlevičiaus metimų dėka sužaidus tris minutes įgijo keturių taškų pranašumą –8:4. Kelis kartus sėkmingiau puolime sužaidę „Dinamo“ krepšininkai įpusėjus kėliniui persvėrė rezultatą (11:10), bet S.Buterlevičiaus ir Arvydo Šikšniaus tikslios atakos vėl sugrąžino persvarą „Juventus“ – 15:11. Per likusią ketvirčio dalį komandos žaidė apylygiai, o po pirmųjų dešimties minučių uteniškiai turėjo minimalų deficitą – 19:20.

Antrasis kėlinys prasidėjo šešiais iš eilės LaRono Dendy taškais, po kurių varžovai buvo priversti prašyti pasitarimo – 25:20. Nors Sasario ekipai buvo pavykę atstatyti pusiausvyrą (28:28), uteniškiai vėl kiek atitrūko – 34:30. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei Karolis Guščikas dviem baudų metimai padidino „Juventus“ persvarą iki šešių taškų (42:36), o per likusį laiką skirtumas išliko nepakitęs – 46:40.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui „Juventus“ atotrūkis buvo pasiekęs aštuonių taškų ribą (48:40) ir, nepaisant visų varžovų pastangų, įpusėjus kėliniui išliko beveik nepakitęs – 56:49. Po Dovio Bičkauskio tritaškio likus žaisti tris minutes skirtumas sugrįžo prie šešių taškų ribos (61:55), o svečių ekipos strategui gavus techninę pražangą uteniškių persvara pirmą kartą tapo dviženklė – 65:55. Nors penki iš eilės Jacko Devecchi taškai sumažino „Dinamo“ deficitą iki penkių taškų (63:68), prieš lemiamą ketvirtį aikštės šeimininkai buvo priekyje rezultatu 70:63.

Trys iš eilės Sasario krepšininkų tritaškiai ketvirtojo kėlinio pradžioje po ilgokos pertraukos sugrąžino pranašumą svečiams (72:70), o po dar vieno tolimo metimo įgijo penkių taškų persvarą – 75:70. M.Kupšo ir D.Bičkauskio metimai likus pusketvirtos minutės sumažino „Juventus“ deficitą iki dviejų taškų (73:75), o Maksymas Korniienko baudų metimais išlygino rezultatą – 75:75. Scotto Bamfortho dvitaškis likus dviem minutėms vėl persvėrė rezultatą svečių naudai (77:75), o netrukus svečiai dar šiek tie nutolo – 78:75. L.Dendy tolimas metimas likus žaisti 36 sekundes išlygino rezultatą (78:78), o per likusį laiką nė vienai komandai pasižymėti nepavyko.

Pratęsimo metu pustrečios minutės nė viena komanda nepelnė taškų, kol pagaliau vieną baudos metimą pataikė K.Guščikas – 79:78. Pratęsimo pabaiga tapo Anthony irelando solo šou. Gynėjas per paskutines dvi minutes pelnė septynis taškus iš eilės (86:83), o dar vienas amerikiečio taškas padidino pranašumą iki keturių taškų – 87:85. Marco Spissu dviem baudų metimais likus žaisti 6 sekundes sumažino svečių deficitą iki dviejų taškų (85:87), bet A.Irelandas atsakė vienu tiksliu baudos metimu – 88:85. Lemiamos svečių atakos metu italai pametė kamuolį, o Jonte Flowersas baudų metimais įtvirtino „Juventus“ pergalę – 90:85.

Pergalę apkartino pačioje rungtynių pradžioje patirta Lauryno Samėno trauma. Gynėjas po varžovų pražangos nesėkmingai nukrito ant parketo ir susižeidė kelį. Krepšininkas į aikštę daugiau negrįžo, o tiksli diagnozė paaiškės atlikus medicininius tyrimus.

Nugalėtojams 22 taškus pelnė LaRonas Dendy (dvitaškiai 8/18, tritaškiai 2/2, 8 atk. kam.), 20 – Anthony Irelandas (tritaškiai 2/3, baudos 6/8), 11 – Dovis Bičkauskis (7 rez. perd.), 10 – Karolis Guščikas (6 atk. kam.), 8 – Mindaugas Kupšas (6 atk. kam.), 6 – Maksymas Korniienko (6 atk. kam.), 5 – Simas Buterlevičius (4 rez. perd.), po 4 – Arvydas Šikšnius (3 atk. kam., 3 rez. perd.) ir Jonte Flowersas.

Svečių gretose išsiskyrė Scottas Bamforthas (22 tšk., tritaškiai 3/6, 9 atk. kam.), Achille Polonara (14 tšk., 11 atk. kam.), Williamas Hatcheris (12 tšk., tritaškiai 3/5) bei Darko Planiničius (10 tšk., 7 atk. kam.).