„Juventus“ sezonas baigėsi pralaimėjimu Klaipėdoje

2017.05.04

Trečiojo kėlinio pabaigoje vos minimalų deficitą turėję Utenos „Juventus“ krepšininkai neapsigynė nuo Klaipėdos „Neptūno“ snaiperių atakų ir pralaimėjimu baigė 2016/17 metų Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) sezoną.  Trečiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse Antano Sireikos komanda svečiuose 69:87  (17:25, 20:20, 19:23, 13:19) nusileido uostamiesčio ekipai ir pralaimėjo seriją 0:3.

Galutinėje įskaitoje Utenos klubas šalies pirmenybes baigė penktoje pozicijoje, kurioje ir buvo po reguliariojo sezono pabaigos. Iš viso LKL pirmenybėse 2016/17 metų sezone „Juventus“ iškovojo 19 pergalių ir patyrė 20 pralaimėjimų.

Aikštės šeimininkai gerokai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir sužaidus tris minutes jau pirmavo aštuonių taškų skirtumu – 11:3. Sužaidus keturias minutes po Mindaugo Girdžiūno dvitaškio komandas jau skyrė dviženklis taškų skaičius (13:3), o Antanas Sireika buvo priverstas prašyti pasitarimo. Spurtu 7:0 atsakę uteniškiai įpusėjus kėliniui sumažino deficitą (10:13), o Aaronas Bestas tritaškiu išlygino rezultatą – 13:13. Du tritaškius iš eilės pataikę klaipėdiečiai vėl susigrąžino atotrūkį (19:13), o po pirmųjų dešimties minučių vėl turėjo aštuonių taškų persvarą – 25:17.

Antrąjį ketvirtį jau sėkmingiau pradėję „Juventus“ krepšininkai vėl sumažino deficitą (20:25), o sužaidus keturias minutes komandas teskyrė trys taškai – 24:27. M.Girdžiūno tikslios atakos netruko dar sykį atstatyti aštuonių taškų klaipėdiečių pranašumą (35:27), o per likusį laiką komandos pasikeitė tiksliomis atakomis – 37:45.

Trečiajame kėlinyje sužaidus pustrečios minutės uostamiesčio krepšininkai vėl susigrąžino dviženklę persvarą (55:43), bet Jamaro Diggso, Dovio Bičkauskio bei A.Besto atakos sugrąžino intrigą – 55:51. Po V.Čepukaičio dvitaškio su pražanga ekipas jau teskyrė taškas (55:54), bet M.Girdžiūnas, Chrisas Loftonas ir Arvydas Šikšnius atsakė tritaškiais ir „Neptūnas“ vėl pabėgo į priekį – 64:54. Per likusį laiką aikštės šeimininkai dar labiau nutolo ir prieš lemiamas dešimt minučių D.Adomaičio komanda pirmavo 68:56.

Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui skirtumas pasiekė šešiolikos taškų ribą (74:58) ir tiek rungtynių, tiek serijos nugalėtojo klausimas buvo galutinai nuspręstas. Mačo pabaigoje D.Adomaičio komanda dar labiau nutolo ir „Juventus“ pralaimėjo rungtynes rezultatu 69:87.

„Juventus“ ekipai 16 taškų pelnė Vaidas Čepukaitis (baudos 8/9, 7 atk. kam.), 14 – Jamaras Diggsas (4 rez. perd.), 10 – Vytautas Šulskis (tritaškiai 0/5), 7 – Dainius Šalenga, po 6 – Dovis Bičkauskis (5 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Ovidijus Galdikas, 5 – Aaronas Bestas, 3 – Jonas Zakas, 2 – Valdas Vasylius (4 atk. kam.).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Mindaugas Girdžiūnas (25 tšk., tritaškiai 4/5), Jarai‘us Grantas (14 tšk., 9 atk. kam., 5 rez. perd.) bei Danielis Ewingas (13 tšk.).