Rungtynės išvykoje 2017-10-05 18:45
Rungtynės namuose 2017-10-07 16:45

„Žalgiris“ ir šį kartą išsigelbėjo Utenoje

2017.03.19

Vos nepilnas penkias minutes rungtynėse pirmavęs Kauno „Žalgirio“ (24/3) klubas iškovojo dar vieną pergalę Utenos arenoje. Šalies čempionai Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) mače svečiuose 73:71 (14:22, 20:18, 16:19, 23:12) palaužė Antano Sireikos vadovaujamą „Juventus“ (15/12) ekipą.

Tai buvo tryliktoji iš eilės žalgiriečių pergalė Utenos arenoje per aštuonis sezonus LKL pirmenybėse.

Gyčio Sirutavičiaus vedami „Juventus“ krepšininkai pirmieji šovė į priekį ir sužaidus tris minutes įgijo penkių taškų persvarą – 10:5. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė šeši taškai (15:9), o po Dovio Bičkauskio dvitaškio Šarūnas Jasikevičius buvo priverstas prašyti pasitarimo, nes „Juventus“ pranašumas pasiekė aštuonių taškų ribą – 20:12. Ovidijaus Galdiko du baudų metimai prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei padidino uteniškių atotrūkį iki dviženklio (22:12), o per likusį laiką žalgiriečių deficitą dviem baudų metimais sumažino Renaldas Seibutis – 14:22.

D.Bičkauskio solo antrojo kėlinio pradžioje vėl leido „Juventus“ susigrąžinti dviženklę persvarą (29:19), bet du Luko Lekavičiaus tritaškiai iš eilės leido „Žalgiriui“ gerokai priartėti – 25:29. Po Kevino Pangoso tolimo metimo skirtumas sumažėjo iki minimumo (31:30), bet keturi iš eilės Jamaro Diggso taškai vėl leido „Juventus“ atitrūkti – 35:30. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis „Juventus“ vėl padidino persvarą ir įpusėjus mačui buvo priekyje 40:34.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Žalgiris“ vėl sumažino atsilikimą iki minimumo (40:41), bet J.Diggsi ir Valdo Vasyliaus taškai dar sykį padėjo „Juventus“ kiek pabėgti į priekį – 45:40. Brocko Motumo tritaškis įpusėjus kėliniui dar sykį sumažino uteniškių persvarą (48:50), bet D.Bičkauskis ir G.Sirutavičius ją vėl padidino –54:48. Kėlinio pabaigoje Utenos ekipa surengė dar vieną spurtą ir prieš lemiamas dešimt minučių jau turėjo devynių taškų pranašumą – 59:50.

Antrasis kėlinys prasidėjo penkiais iš eilės Antano Kavaliausko taškais, po kurių jau A.Sireika buvo priverstas prašyti pasitarimo, nes skirtumas sumažėjo iki keturių taškų – 59:55. Negana to, L.Lekavičius tolimu metimu po labai ilgos pertraukos išlygino rezultatą (61:61). Lygus rezultatas išliko ir likus žaisti pustrečios minutės (69:69), tačiau netrukus A.Kavaliauskas išvedė į priekį „Žalgirį“ – 71:69. J.Diggsas prasidėjus paskutinei minutei atstatė pusiausvyrą (71:71), bet Robertas Javtokas ir Leo Westermannas pataikė po vieną baudos metimą (73:71) ir uteniškiams išsigelbėti liko 3,9 sekundės. Likusio laiko užteko, kad J.Diggsas išmestų tolimą metimą, tačiau jis tikslo nepasiekė ir „Juventus“ patyrė nesėkmę rezultatu 71:73.

„Juventus“ komandai po 18 taškų pelnė Gytis Sirutavičius (tritaškiai 4/5) ir Jamaras Diggsas (dvitaškiai 7/12, 5 atk. kam.), 13 – Dovis Bičkauskis (4 rez. perd.), 7 – Valdas Vasylius, 6 – Ovidijus Galdikas, po 3 – Aaronas Bestas ir Vaidas Čepukaitis (7 atk. kam.), 2 – Vytautas Šulskis, 1 – Dainius Šalenga (7 atk. kam.).

Svečių gretose pasižymėjo Lukas Lekavičius (15 tšk., dvitaškiai 3/3, tritaškiai 3/4), Edgaras Ulanovas (12 tšk., tritaškiai 3/3) bei Leo Westermannas (10 tšk.).