Rungtynės namuose 2023-10-02 18:30
Rungtynės išvykoje 2023-10-04 19:00
Rungtynės išvykoje 2023-10-09 18:30
Rungtynės namuose 2023-10-15 16:45
Rungtynės išvykoje 2023-10-21 16:45

Gintautas Matulis: „Negaliu sau leisti ilgai ilsėtis“

2022.08.02

Gintautas Matulis ir toliau vilkės Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ komandos marškinėlius. Daugiau nei 300 rungtynių Utenos klube sužaidęs krepšininkas pasidalijo mintimis apie praėjusį sezoną, naująjį treneri bei papasakojo kaip bėga jo vasaros dienos.

Vasaros metu G.Matulis dirba su jaunimu, taip pat daug laiko skiria 3x3 krepšiniui.  

„Vasara bėga tikrai labai gretai. Poilsiui turėjau vos savaitę. Turiu darbų su jaunimu, o po sezono iškart kibome į darbus 3x3 krepšinyje. Turėjom su Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinę pasiruošimą čempionatui, vėliau atstovavau kariškių rinktinei. Dar reikia rasti laiko ir šeimai“, – pasakojo G.Matulis.

Ši vasara G.Matuliui išties įsimintina – kartu su Lietuvos 3x3 krepšinio rinktine žaidėjas iškovojo sidabro medalius pasaulio čempionate, o vėliau pasidabino auksu pasaulio kariškių čempionate. 35-erių puolėjas teigė, kad atstovauti Lietuvai oficialiame turnyre jam buvo tikra svajonė.

„Atstovauti Lietuvai buvo tikra svajonė. Praeityje žaidžiau kariškių rinktinėje, tačiau žaisti oficialiuose turnyruose vilkint Lietuvos rinktinės marškinėlius – tikrai nuostabus jausmas. Ypatingai, kai tą pavyko padaryti dabar, kai man 35-eri. Manau, kad tai yra puiki žinutė jaunimui – jeigu turite svajonę, visada galite jos siekti. Viskas yra įmanoma, jeigu norite“, – kalbėjo krepšininkas.

Paklaustas, ar šią vasarą iškovoti medaliai yra svarbiausi karjeroje, G.Matulis teigė, kad visi medaliai jam yra pakankamai svarbūs, tačiau labiau vertiną su komandą praleistą laiką kovojant dėl šių apdovanojimų.

„Visi medaliai yra pakankamai svarbūs, tačiau aš jų nerūšiuoju. Praeityje esame ir su kariškiais iškovoję medalių, kurie yra mieli širdžiai. Man labiau svarbus yra laikas, praleistas su komanda kovojant dėl tų medalių. Patys medaliai pasimiršta, tačiau prisiminimai iš tų čempionatų išlieka ilgam“, – pasakojo pasaulio vicečempionas.

Praėjusiame sezone G.Matulis fiksavo geriausią statistiką savo karjeroje, žaidžiant aukščiausioje šalies lygoje. Krepšininkas pasakojo, kad tai – nuoseklumo ir prisižiūrėjimo rezultatas.  

„Viskas priklauso nuo nuoseklumo ir savęs prisižiūrėjimo. Karjeroje neturėjau rimtų traumų, o tai daro didelė įtaką. Žinau, kad negaliu sau leisti ilgai ilsėtis. Praeina savaitė po sezono, kūnas bei galva pailsi ir organizmas prašo sporto“, – sakė 35-erių puolėjas.

Krepšininkas dalijosi mintimis ir apie praėjusį sezoną, dėl kurio rezultatų jam pačiam yra be galo apmaudu.

„Gaila, kad taip gavosi. Turėjom gerą komandą, tačiau daug faktorių lėmė, kad gero rezultato pasiekti nepavyko. Nėra taip, kad kažkas vienas būtų kaltas. Susidėjo visa virtinė įvykių – traumos, žaidėjų išvykimai... Iš tikrųjų labai gaila praėjusio sezono“, – sakė Matulis.

Prieš pratęsiant sutarti su Utenos klubu Gintautas Matulis spėjo pasikalbėti ir su naujuoju komandos vairininku Donaldu Kairiu.

„Su naujuoju treneriu turėjome pokalbį praėjusią savaitę. Treneris pasakė aiškiai, kad nori matyti mane komandoje, tačiau negali man pažadėti konkretaus minučių skaičiaus aikštelėje. Man to ir nereikia. Vienintelis dalykas, kurio noriu – sukurti konkurencingą aplinką aikštelėje, kadangi aš tikiu, kad tokioje aplinkoje auga tiek žaidėjai, tiek komanda“, – apie pokalbi su naujuoju strategu pasakojo krepšininkas.

Daugiausiai rungtynių Utenos klube sužaidęs Gintautas Matulis su nekantrumu laukia artėjančio sezono bei tikisi audringo sirgalių palaikymo.

„Su sirgaliais pasimatome mieste, pasikalbame. Labai laukiu sezono pradžios ir tikiuosi, kad po praėjusio sezono sirgaliai nėra per daug nusivylę komandos žaidimu ir gausiai rinksis palaikyti mūsų, kadangi turime dar nebaigtų reikalų“

Grįžti